Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Děláme domov bezpečnějším místem

S naší řadou požárních hlásičů a detektorů kouře a CO.

Vadné přístroje, nebezpečné kouření či vaření mohou pro vaši rodinu představovat vážné hrozby. Naše nabídka požárních hlásičů a detektorů kouře a CO vám může pomoci zajistit její bezpečnost.

Neviditelné nebezpečí

Nejčastějšími příčinami požáru v domácnosti jsou v dnešní době kouření a vaření. V důsledku vládních nařízení předepisujících použití ohnivzdorných materiálů pro domácnost, například kvalitnější nábytek či polstrování, je stále obtížnější rychle detekovat kouř.

Podobně otrava oxidem uhelnatým může mít vážné zdravotní následky, avšak často se přehlíží. Vadné plynové spotřebiče, a také kotle a krby na tuhá paliva, mohou způsobit otravu oxidem uhelnatým (CO) v domácnosti. CO je bez zápachu, bez chuti a není vidět – nelze ho tedy lidskými smysly zjistit.

Chraňte své nejbližší před hrozbami,
které nemohou vidět

Naše řada požárních hlásičů a detektorů kouře a CO Honeywell Home vám může pomoci ochránit vaše nejbližší před hrozbami, které nemohou vidět.

Oxid uhelnatý

Oxid uhelnatý (CO) vzniká při poruše spalování ve spotřebičích používajících paliva na bázi uhlíku nebo při ucpání či netěsnosti systému pro odvod spalin.

S použitím velmi přesných senzorů naše detektory CO Honeywell Home vydají signál ihned, jakmile v místnosti detekují nebezpečnou úroveň koncentrace oxidu uhelnatého. Napájení z baterie a snadná montáž – na stěnu či na strop – čip s nízkou spotřebou umožňuje provoz v pohotovostním režimu až 10 let.

Kouř a požár

V dnešní době je obtížnější v domácnosti detekovat požár. Nejenže ke většině požárů dochází o víkendech a během noci, ale v důsledku použití stávajících ohnivzdorných materiálů pro domácnosti také vzniká menší množství kouře.

Rovněž existuje problém s falešnými poplachy. Detektory kouře, s optickým principem detekce, mohou v prostoru s vysokým obsahem prachu či páry nebo v místnostech, kde se nachází kouř z vaření, příliš často spustit planý poplach. V takovém prostředí se stává neocenitelným požární hlásič pracující na teplotním principu detekce.

Naše detektory kouře a požární hlásiče Honeywell Home jsou citlivé přesně tak, aby spustily poplach v pravý okamžik, a přiměly tak osoby jednat, což může zachránit životy. Propojené verze navíc nabízí funkci „aktivace všech při aktivaci jednoho“ a dále tak zvyšují bezpečnost.

Monitor CO2 vedle stolku v obývacím pokoji

Mějte kvalitu vzduchu v interiéru domácnosti pod kontrolou

Mnohá nebezpečí v domácnosti jsou neviditelná. Například vysoká úroveň koncentrace CO2 může způsobovat únavu, bolest hlavy či zhoršení sluchu. Monitor CO2 od společnosti Resideo dává lidem vědět, kdy je třeba vyvětrat a vpustit do místnosti čerstvý vzduch.

Pomozte svým nejbližším dýchat kvalitnější vzduch.

Brožura - Detektory CO, požární hlásiče a detektory kouře

20,3 MB

Často kladené dotazy

Oxid uhelnatý (chemický vzorec: CO) je neviditelný plyn bez zápachu achuti, který je jedovatý pro lidi izvířata. Nesmí se zaměňovat soxidem uhličitým (chemický vzorec: CO2), který je přirozenou součástí atmosféry avzduchu, který dýcháme.
Odpověď: Vrůzných zemích jsou kvůli otravě CO každoročně vnemocnicích ošetřeny tisíce lidí. Často se mu říká „tichý zabiják“, protože ho nemůžeme cítit, ochutnat ani vidět.
Odpověď: Oxid uhelnatý (CO) je bezbarvý plyn bez zápachu, který je vysoce toxický pro člověka izvířata. Vzhledem ktomu, že je neviditelný, bez chuti azápachu, se mu také říká „tichý zabiják“. Otravou mohou být ohroženi lidé vuzavřených prostorách, a první příznaky expozice mohou být bohužel snadno zaměněny za příznaky chřipky. Působení vysokých dávek oxidu uhelnatého může mít za následek smrt. Před těmito riziky Vás aVaši rodinu může ochránit pouze spolehlivý detektor oxidu uhelnatého.

Chcete být informováni jako první?

Buďte informováni jako první. Získejte poslední novinky o bezpečnostních výrobcích, inovacích a způsobech, jakými pomáháme našich zákazníkům.