Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Robíme domov bezpečnejším miestom

S naším radom teplotných a dymových požiarnych detektorov a detektorov CO Honeywell Home.

Chybné spotrebiče, nebezpečné fajčenie a varenie môžu predstavovať vážnu hrozbu pre vašu rodinu. Naše portfólio teplotných a dymových požiarnych detektorov a detektorov CO vám pomôže zaistiť ich bezpečnosť

Neviditeľné nebezpečenstvo

Fajčenie a varenie sú dodnes najčastejšími príčinami domácich požiarov. Ale v dôsledku vládnych nariadení, ktoré predpisujú ohňovzdorné materiály pre domácnosť, ako je kvalitnejší nábytok a čalúnenie, je čoraz ťažšie rýchlo odhaliť dym.

Podobne aj otrava oxidom uholnatým môže mať vážne následky pre vaše zdravie, no často sa na ňu zabúda. Vadné plynové spotrebiče, kotle a krby na tuhé palivo, môžu spôsobiť otravu oxidom uholnatým (CO) v domácnosti. CO je však tiež bez zápachu, neviditeľný a bez chuti – preto je ťažké ho odhaliť.

Chráňte svoju rodinu pred tým, čo nevidia

Náš rad teplotných a dymových požiarnych detektorov a detektorov CO Honeywell Home vám pomôže ochrániť vašich blízkych pred tým, čo nevidia.

OXID UHOĽNATÝ

Oxid uholnatý (CO) vzniká pri poruche spalovania v spotrebičoch používajúcích palivo na báze uhlíka, alebo pri upchaní, alebo netesnosti systému odvodu spalín.

Naše detektory CO Honeywell Home vďaka svojim vysoko presným senzorom vysielajú signál hneď, ako sa v miestnosti zistia nebezpečné úrovne oxidu uholnatého. Je napájaný z batérie a ľahko sa namontuje - buď ako nástenný alebo stropný - čip s nízkou spotrebou, vďaka ktorému vydrží 10 rokov v pohotovostnom režime.

Dym a požiar

Všimnúť si požiar v dome je v súčasnosti ťažšie. Nielenže k väčšine požiarov dochádza cez víkendy a v noci, ale vďaka súčasným ohňovzdorným materiálom pre domácnosť je menej pravdepodobné, že budú produkovať veľa dymu.

Je tu aj problém falošných poplachov. Požiarne dymové detektory s optickým princípom detekcie, sa môžu spúšťať príliš často v priestoroch s veľkým množstvom prachu alebo pary alebo v miestnostiach, kde je prítomný dym z varenia. V takom prostredí sa stáva neoceniteľným požiarny detektor pracujúci na teplotnom princípe detekcie.

Naše teplotné a dymové požiarne detektory Honeywell Home sú dostatočne citlivé na to, aby spustili poplach v správnom čase a prinútili ľudí reagovať, čo zachraňuje životy. Navyše, prepojené verzie ponúkajú funkciu „one go all go“, ktorá zvyšuje ich bezpečnosť.

Udržujte kvalitu vzduchu v interiére domácnosti pod kontrolou

Mnohé nebezpečenstvá v domácnosti nie sú viditeľné. Vysoká hladina CO2 môže napríklad spôsobovať únavu, bolesti hlavy a znížené sluchové schopnosti. Monitor CO2 od spoločnosti Resideo informuje ľudí, kedy by mali vyvetrať a vpustiť dnu čerstvý vzduch.

Pomôžte svojim blízkym dýchať kvalitnejší vzduch.

Brožúra - Detektory CO, dymové a tepelné požiarne detektory

20,3 MB

-->

Často kladené otázky

Od. Oxid uhoľnatý (chemická značka: CO) je neviditeľný plyn bez chuti a zápachu, ktorý je vysoko toxický pre ľudí a zvieratá. Nesmieme si ho zamieňať s oxidom uhličitým (chemická značka: CO2), ktorý je prirodzenou súčasťou atmosféry a vzduchu, ktorý dýchame.
Od. Každoročne sa v rôznych krajinách na otravu oxidom uhoľnatým liečia tisíce ľudí. Často sa mu hovorí „tichý zabijak“, pretože ho nemôžeme cítiť, ochutnať ani vidieť.
Od. Oxid uhoľnatý je plyn bez farby a zápachu, ktorý je vysoko toxický pre ľudí a zvieratá. Vzhľadom nato, že ho nevidíme, nemôžeme ho ochutnať ani cítiť býva často označovaný ako „tichý zabijak“. Otravou môžu byť ohrození ľudia v stiesnených priestoroch, ale bohužiaľ prvé známky otravy sú ľahko zameniteľné s príznakmi chrípky. Vystavenie sa vysokým hladinám môže viesť k smrti. Pred týmito rizikami môže vás a vašu rodinu ochrániť iba spoľahlivý detektor oxidu uhoľnatého.

Chcete to vedieť ako prvý?

Buďte prvý, kto sa to dozvie. Majte prehľad o všetkých najnovších správach o bezpečnostných produktoch, inováciách a spôsobe, akým pomáhame našim zákazníkom.